236 - Szentlélek Isten, légy velünk

Dallam: Szép, fényes Hajnalcsillagom 361

1. Szentlélek Isten, légy velünk, Segíts, hogy templomod legyünk, Ó, jöjj, egeknek fénye! És szent világosságodat, Elmébe, szívbe bőven add Lelkünknek örömére! Üdvöd küldöd, Hogy a szívet erősítsed, gyámolítsad, Ösvényedre igazítsad.

2. Mély bölcsességnek kútfeje, Küldd vigaszod a szívekbe, Teremts köztünk egységet, Hogy dicsőítsen életünk, Tanúid, híveid legyünk, És ragyogtassuk fényed! Hogy így mindig Nagy hűséggel, szelídséggel, élő hittel Műved valljuk életünkkel!

3. Vár utunkon sok kísértés, És gyakran elfog csüggedés, Gyengül hitünk világa. Te légy nékünk bölcs vezetőnk, Tűzoszlop légy és éltetőnk: Segíts örök hazánkba! Enyhíts, gyógyíts, Adj tanácsot, bátorságot, bölcsességet, Hitet, erőt, reménységet!

Michael Schirmer 1606-1673 (német).