259 - Ó, maradj velünk Krisztusunk

Dallam: Tarts meg, Urunk, szent igédben 255

1. Ó, maradj velünk, Krisztusunk, Mert már estefelé vagyunk! Szent igéd tiszta fényt hintsen, És munkálkodjék szívünkben!

2. Szentegyházadat segítsd meg, Mert restek vagyunk, hidegek. Te áldd meg az ige útját, Hogy minden szívet hasson át!

3. Rád tekint küzdő egyházad, Te adj neki hű fiakat, Kik szent igédet szeretik, És megtermik gyümölcseit!

4. Mert tied az ügy, Mesterünk, Nem a miénk, te légy velünk, Légy oltalmunk és gyámolunk! Mi benned bízva harcolunk.

5. Szent igéd békét, erőt ad, Megóvja, védi egyházad. Tartsd meg ez egy kincset nekünk, És akkor mást nem keresünk.

6. Mi igédben élünk-halunk, Míg hozzád mennybe juthatunk, Hol panasz, sírás nem lesz már, És ránk örök boldogság vár.

1592 (német).

Lk 24,29. 1. vsz.: Philipp Melanchthon 1497-1560 után Nikolaus Herman 1480?-1561; 2-6. vsz.: Nikolaus Selnecker 1530