486 - Nagy Isten, ki a világot

Dallam: Jövel, Szentlélek Úristen, Töltsd 229

1. Nagy Isten, ki a világot Alkottad, s bölcsen kormányzod, Érzi a szív jóvoltodat, Melyből minden áldás fakad. Te adtad nekünk e hazát, Itt munkálod néped javát. Itt az egyház drága kincsünk, Gyámolunk, míg a célhoz érünk, Irgalmadnak hirdetője.

2. Te légy nekünk, igaz Isten, Mi hajlékunk mindvégiglen; Hallgasd meg esdő fohászunk, Te légy erős sziklavárunk! Vihar ha jönne hazánkra, Fedje kegyelmed palástja; Add, e földön minden szívet Tartson együtt testvérszeretet, S boldog nép áldjon itt téged!

3. Őseink drága példája Gyújtsa hűségünk új lángra! E népért annyit áldoztak, E földön éltek és haltak. Mi is szeressük hazánkat, Itt ránk szent áldásod árad. Itt boldogságra találunk, Hozzáköt munkánk, hivatásunk, Hozzáköt gondviselésed.

Gyurátz Ferenc 1841-1925.