Vasárnap reggel

Szentháromság egy Isten!
Tied életem minden napja, de a mai nap legyen különösen is tied! Hadd szenteljem ma neked testemet, lelkemet, minden gondolatomat, szavamat és cselekedetemet.
Dicsérem nevedet, Atyám és Teremtőm, mert tőled, általad és érted van minden. Áldott légy, hogy magadhoz vonsz mindeneket. Áldott légy, hogy magadhoz vonsz engem is. Add, hogy a nyugtalan világban ma benned találjak nyugalmat.
Dicsérem nevedet, Uram és Megváltóm, mert győzelmet arattál bűnön és halálon. Áldott légy, hogy keresed az elveszettet. Áldott légy, hogy keresel engem is. Add, hogy igédben és szentségedben ma veled találkozzam s benned örvendezzem.
Dicsérem nevedet, vigasztaló Szentlélek, mert egyházat gyűjtesz a világból. Áldott légy, hogy téríted a tévelygőket. Áldott légy, hogy térítesz engem is. Add, hogy a hívek közösségében ma megteljek erőddel, s épüljek hitemben.
Tied vagyok, Atya, Fiú, Szentlélek Isten. Add, hogy ma felüdüljön benned testem, lelkem s mindenem. Ámen.