194 - Jézus, Istennek Báránya

Lengyel dallam

1. Jézus, Istennek Báránya, Kínjaidat ég s föld szánja. A nap, a nap Sötétté változik, A föld, a föld Reng és ingadozik.

2. Hegyek, halmok süllyedeznek, A kősziklák repedeznek, Holtak, holtak Sírból feltámadnak, A szent, a szent Városban jelt adnak.

3. Íme, a templom kárpitja Kettéhasad, és megnyitja Helyét, helyét A szentek szentjének. Isten, Isten Szent közelségének.

4. Mindezekből, ó, mit értsünk, És szívünkbe, ó, mit véssünk? Isten, Isten Végtelen kegyelmét: Hozzánk, hozzánk Csuda nagy szerelmét.

5. Fiát a szeretet Atyja Kereszt kínjaira adja, Értünk, értünk Hogy eleget tegyen, Urunk, Urunk, Üdvözítőnk legyen.

6. Jézus, ki értünk szenvedtél, Hogy éljünk, halálra mentél: Néked, néked Szívből hálát adunk, Holtig, holtig Híveid maradunk!

Michał Grodzki 1559 (lengyel). Dunántúli énekeskönyv 1817.