179 - Nékünk születék mennyei Király

Gregorián himnuszból, Debrecen 1778

1. Nékünk születék mennyei Király, Üdvözítőnek mondja az angyal. Új esztendőben mi vigadjunk, Született Jézust mi imádjuk.

2. Szűz Máriától gyermek születék, De Szentlélektől ő fogantaték. Új esztendőben mi vigadjunk, Született Jézust mi imádjuk!

3. Nyolcadnapon a templomba vitték, Isten törvényét így betöltötték. Új esztendőben mi vigadjunk, Született Jézust mi imádjuk!

4. Mily hatalmas lett e kisded gyermek, Megszégyenültek az ellenségek. Új esztendőben mi vigadjunk, Született Jézust mi imádjuk!

5. Győzedelmet vett a kárhozaton, Győzedelmet vett örök halálon, Új esztendőben mi vigadjunk, Született Jézust mi imádjuk!

6. Nagy hálát adjunk Atya Istennek, Jézus Krisztusnak és Szentléleknek! Új esztendőben mi vigadjunk, Született Jézust mi imádjuk!

Középkori latin himnusz (Natus est nobis), Huszár Gál énekeskönyve 1560.