469 - Nálad az üdv és igazság

Dallam: Jézus, sebeidnek mélye 197

1. Nálad az üdv és igazság, Jézusunk, bölcs Mesterünk; Élet, áldás, világosság Árad ránk, ha ismerünk. Add, terjedjen szent igéd, És ismerjen minden nép, Hol a földet ember lakja, Ragyogjon az üdvnek napja!

2. Krisztusunk, ártatlan Bárány, Értünk adtad éltedet, Midőn a kereszt oltárán Hullattad szent véredet. Bűnünkért megfizettél, És kegyelmet szereztél. Terjeszd szüntelen igédet, És üdvözíts minden népet!

3. Szívvel, szájjal áldunk téged, Isten Fia, nagy Király; A mennyben királyi széked Örökkön-örökké áll. Légy velünk is, népeddel, Szent országod jöjjön el! Add, hogy minden nép megtérjen, Téged féljen és dicsérjen!

4. Jézus, a múló időben Ugyanaz vagy szüntelen. Híveidet áldd meg bőven, Szálljon ránk üdv, kegyelem! Egyházadnak szent ügyét Hatalmas karoddal védd! Add, minden szív, minden lélek Téged valljon Istenének!

Georg Christian Dieffenbach 1822-1901 (német).