270 - Jó Istenünk, örök Atyánk

Dallam: Lásd meg a mennyből, Úristen 257

1. Jó Istenünk, örök Atyánk, Nagy irgalmad imádjuk. Hálával dicsér szívünk, szánk, És szent nevedet áldjuk, Mert bár sok bűnbe süllyedtünk, És már-már végleg elvesztünk, Te hű vagy egyházadhoz.

2. Régi időkből zengve száll Az ősök vallomása: Hogy rendületlenül megáll, Ki üdvét tőled várja. Más menedékünk nincs nékünk, Te vagy egyetlen reményünk Az üdvösségnek útján.

3. Új élet hajnalfénye kel, S világol a sötétben. Ki igédre hittel felel, Nem csügged semmiképpen, Ha rád figyel, benned remél, S nem önmagának, másnak él, A Megváltót követve.

4. Vándorló néped te áldd meg, Erősítsd meg igédben, És áraszd reá Szentlelked, Hogy tőled el ne térjen! Bátoríts, biztass, hű Urunk, Míg egykor hozzád eljutunk, És áldva áldunk téged!

Dóka Zoltán 1929-2000.